Sunuş

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi; elektrik, elektronik, enerji, aydınlatma, otomasyon ile elektrik mühendisliğinin diğer önemli sektörlerinin yer aldığı Elektrik Tesisleri Ulusal Kongre ve Sergisi’nin yedincisini düzenliyor.

Meslek alanımıza ilişkin gelişmelerin izlenmesi, üniversiteler ile sanayi arasında işbirliğinin sağlanması, mühendislik uygulamalarının ve etkileşim içinde bulunan diğer alanlardaki bilimsel ve teknolojik gelişmelerin sunulması, değerlendirilmesi ve tartışılması amacıyla gerçekleştirilen etkinliğin ilki 2009 yılında 1024 kişinin katılımıyla; ikincisi 2011 yılında 1348 kişinin katılımıyla; üçüncüsü 2013 yılında 4476 kişinin katılımıyla; dördüncüsü 2015 yılında 5032 kişinin katılımıyla; beşincisi 2017 yılında 5051 kişinin katılımıyla; altıncısı 2019 yılında 5838 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Etkinliklerin bir yenisi VII. Elektrik Tesisleri Ulusal Kongre ve Sergisi adı altında 1-3 Kasım 2023 tarihleri arasında İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenecektir.

Kongre çerçevesinde; aydınlatma, yapı elektronik sistemleri, güç ve enerji sistemleri, bakım ve bakım teknolojileri, otomasyon, elektrik tesisatı, dijitalleşeme ve yapay zeka konularında katılımcıların zengin içerikli etkinliklerle buluşması sağlanacaktır.

Uygulamaları, projeleri, hedefleri ile ülkemiz sanayisinin gelişmesine katkıda bulunmak isteyen, elektrik, elektronik, enerji, aydınlatma, otomasyon sektörlerinin bileşeni tüm kişi ve kuruluşlarla Kongre ve Sergimizde birarada olmayı diliyoruz.

Kongre Yürütme Kurulu